+421 905 722 824 zavolať info@elitefs.sk
Ako zobudiť spiace peniaze?

Ako zobudiť spiace peniaze?

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a na stole vás čakajú pripravené raňajky so šálkou kvalitnej kávy. Táto predstava sa nemusí pretaviť do reality len počas dovolenky. Vychutnáte si jedlo a premýšľate nad tým, čo produktívne dnes urobíte, alebo sa naopak pustíte do niečoho, čo vás napĺňa.

Pracovať môžete z akéhokoľvek miesta na svete – z hojdacej siete na pláži, v pohodlnom kresle doma. Neriešite, koľko zarobíte, pretože máte niekoho, kto zarába za vás. Vašou starosťou už dokonca nie je ani splátka hypotéky či auta. Vašu myseľ budú zamestnávať veci, ktoré vás inšpirujú a posúvajú vpred.

Relax už nie je ťažko vydobytým luxusom, ale bežným javom, ktorý si môžete dopriať vždy, keď potrebujete. Bola by to krásna predstava, že sa takto zariadený život môže stať realitou? Čo keby vaše peniaze pracovali za vás?

Zastavme sa a na chvíľu vystúpme zo snov.

Prezradím vám, že to je reálne a je to sila dobrej investície. Zveríte svoje peniaze do rúk niekomu, kto sa vo financiách vyzná a je zjavne ziskový. Toto umožňuje investícia do akcií čiže do firiem, ktorým sa darí.

Ako je to možné?

Váš bežný deň je, či chceme alebo nie, pretkaný značkami.

Večer pozeráte film na DVD od Sony (51,06 USD + 74,82 %)*, ktorý je prepojený s televíziou od Samsung (42T KRW + 273 %)*. Ráno si nasypete cereálie od firmy Nestlé (99,44 CHF + 151,64 %)*. Súčasťou vašej rannej hygieny je určite umytie zubov – najznámejšia značka zubnej pasty je nepochybne Colgate (71,69 USD + 68,86 %)*. Do práce sa potrebujete nejako dostať, takže nasadnete do auta, ktoré má značku Renault (51,41 € + 68,05 %)*. V práci vás s najvyššou pravdepodobnosťou bude čakať počítač značky HP (14,83 USD + 48,48 %)*, ktorý bude pracovať so systémom Windows. Počas dňa vytvoríte text vo Worde alebo budete potrebovať prácu s tabuľkovým procesorom Excel (127,61 USD + 392,18 %)*.

Cez prestávku si budete chcieť vyhľadať informáciu o reštaurácii, kam ste chceli zájsť s manželkou na večeru. Určite vám v tom pomôže Google (1147 USD + 109%)*. Možno budete chcieť priateľom zablahoželať k narodeninám prostredníctvom sociálnej siete Facebook (184,47 USD + 388,89%)*.

Počas obeda zavoláte manželke ohľadom plánovanej večere a použijete na to iPhone od firmy Apple (185,53 USD + 269,15 %)*. Hovor sa uskutoční vďaka paušálu od Telekomu (15,37 € + 113,20 %)*. Obedňajšia prestávka sa už chýli ku koncu, ale vy sa rozhodnete pre burger od McDonald’s (199,65 USD + 153,41 %)* a doprajete si k nemu výbornú vychladenú Coca-Colu (49,08 USD + 42,06 %)*.

Možno budete mať večer výčitky svedomia zo svojho nezdravého obeda a večer si pôjdete zabehať. Obujete si svoje obľúbené tenisky Nike (83,39 USD + 311,12 %)*. Pred spaním sa postaráte o nevyhnutné prevody prostredníctvom internetbankingu Slovenskej sporiteľne (32,22 € + 86,42 %)*. Možno ešte pred spánkom neodoláte vynikajúcemu múčniku, ktorý vaša manželka upiekla v rúre značky Electrolux (223,44 + 127,94 %)*. Presne toto sú akcie firiem, ktorým sa darí a ktoré majú stabilné postavenie.

(* Poznámka k údajom v zátvorkách: tým prvým je cena za jednu akciu ku dňu 21.05.2019, druhým zhodnotenie danej akcie za uplynulých 10 rokov.)  

Je viac ako isté, že vám pri čítaní týchto riadkov napadlo mnoho iných značiek, ktorých výrobok ste si kúpili a tým podporili ich rast.

V prípade, že patríte medzi vášnivých čitateľov ekonomických stĺpčekov v novinách, alebo sledujete rubriky na internete zaoberajúce sa financiami, viete, že dané firmy dosiahli obrovský zisk. Vedeli ste však, že tento zisk neostáva na jednej hromade, ale delí sa medzi akcionárov, ktorí vlastnia akcie týchto spoločností?

Stať sa akcionárom je v dnešnej dobe jednoduchý proces a môžete sa ním stať tiež. Ak kúpite akcie spomínaných firiem, aj vy sa stanete akcionárom a budete zarábať spolu s nimi. Hodnota firiem rastie a vy získavate aj podiel zo zisku – dividendy.

Ako môžete investovať?

Určite je to otázka, ktorá vám napadla.

Mám pre vás dobrú správu; Je to jednoduchšie, než sa bežný človek domnieva.

Vyberte si akcie, do ktorých máte záujem investovať a otvorte si účet u obchodníka s cennými papiermi. Je to možné aj jednoduchšie: môžete investovať prostredníctvom kvalitných podielových alebo indexových fondov, ktoré do týchto firiem investujú.  

Otvoríte si účet, zadáte jednoduchý pokyn v podobe trvalého príkazu, ktorý nastavíte, napríklad, na 50, 100 alebo viac €. Tým sa vaša úloha končí a o všetko ostatné sa postará správca.  

V každom prípade, vašou ďalšou príjemnou povinnosťou zostane už len z času na čas sa potešiť aktuálnym stavom vlastného investičného účtu. A zamávať mi na pozdrav, až na seba natrafíme v kaviarni v New Yorku, kde budete na výlete s rodinou. Budete si to môcť dovoliť.


Autor článku: Dušan Šulov

Volám sa Dušan ŠULOV a ako špecialista na investovanie pomáham svojim klientom dosahovať maximálne výnosy zo svojich investícií. Skúsenosti v tejto oblasti som získaval viac ako 19 rokov. Pracoval som ako osobný a privátny bankár, neskôr aj ako špecialista pre aktíva pod správou (napr. podielové fondy, cenné papiere ap.), ale aj ako regionálny riaditeľ v poisťovni.

S investíciami mám bohaté skúsenosti. Viem, čo funguje a do čoho sa oplatí (alebo neoplatí) investovať. Hoci som za svoju prácu som získal mnoho ocenení, najväčšou odmenou pre mňa je to, že mi moji existujúci klienti nevolajú – vedia totiž, že o ich peniaze je veľmi dobre postarané.

Všetkým klientom, ktorí sa rozhodnú pre spoluprácu, ukážem časom overené príležitosti na stabilné a zaujímavé výnosy, o ktorých nevie ani ich banka. Ponuka je totiž omnoho širšia, než vám predostrú bežní finanční sprostredkovatelia.

Keďže mám krásnu a veľkú rodinu – milujúcu manželku a päť nádherných detí – vo svojom voľnom čase sa venujem výhradne im. Som veľmi vďačný, že mi moja profesia napriek svojej náročnosti umožnila dosiahnuť vzácnu vyváženosť medzi pracovným a súkromným životom.
Dušan Šulov
Investment Specialist
dusan.sulov@elitefs.sk
+421 904 570 518

Štatistiky
Počet článkov: 5
Priemerná čítanosť: 67
Články od tohto autora