+421 905 722 824 zavolať info@elitefs.sk
Úroky ako z reklamy

Úroky ako z reklamy

Už ste určite videli aj počuli o tom, ako Vám banky ponúkajú na hypotekárnom úvere úrok x %, ktorý zaručene dostanete len stačí navštíviť hocijakú najbližšiu pobočku banky. Reklamovaný úrok nie je výmysel, avšak nezohľadňuje faktory, ktoré sú pre schválenie prezentovaného úroku potrebné.

Banky majú nastavené svoje kritéria pri schvaľovaní hypotekárneho úveru, niektorá kladie väčší dôraz na vzdelanie žiadateľa, iná zas na odvetvie zamestnania, úverovú minulosť, čistý úverový register, vek a mnoho ďalších. Taktiež záleží od toho, aký typ hypotekárneho úveru žiadate, na akú dlho dobu splácania, akú fixáciu úrokovej sadzby a pod. Prezentovaný úrok nemusí byť určený na taký účel hypotekárneho úveru, ktorý požadujete. Schvaľovanie následne podlieha viacerým formám overovania a kladenia dôraz na to, čo je pre banku prioritné a k tomu schvaľuje aj úrok.

Samotný úrok nie je ale jediný údaj, ktorý Vám povie o celkových nákladoch za úver. Treba si všímať RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktorý obsahuje aj náklady spojené s úverom, t.j. poistenie úveru, poplatok za poskytnutie a vedenie úveru, poplatok za vklad na kataster atď.

Odporúčam, vždy si spraviť prieskum, kde Vám vychádza najnižší úrok, dať si spraviť prepočty aj vo viacerých bankách a ponuky si porovnať. Sledovať spomenuté parametre, úrok, RPMN, mesačnú splátku, prípadne preplatenosť, v závislosti od doby splatnosti úveru.

Svojim klientom po krátkej analýze vyberáme vhodnú banku s najvýhodnejšou ponukou ušitou klientovi na mieru, + mu poskytneme benefitné služby, ktoré zahŕňajú servis spojený s vybavením vkladu na kataster, kúpnou zmluvou a ďalších potrebných úkonov spojených s hypotekárnym úverom. Keďže vieme, že je hektická doba a nie je času nazvyš, svojich klientov sa snažíme od celého procesu vybavovania hypotekárneho odbremeniť, poskytnúť im pohodlie a komfort, aby čas prežili zmysluplnejšie ako behaním po bankách a úradoch.  


Autor článku: Maroš Revický

Volám sa Maroš REVICKÝ a v ELITE FINANCIAL SERVICES zastávam pozíciu hypotekárneho špecialistu. V tejto oblasti som sa začal pohybovať prakticky hneď po ukončení vysokoškolského štúdia a 5 rokov som na podobnej pozícii pracoval v bankovom sektore. Môžem povedať, že pri hypotekárnych úveroch som našiel nielen uspokojujúce uplatnenie a neobmedzené možnosti rozvoja, ale aj skutočný pocit zadosťučinenia pri pomoci svojim klientom.

Práca hypotekárneho špecialistu ma naučila veľmi dobrým komunikačným schopnostiam, no tiež mi ukázala potrebu maximálne individuálneho prístupu ku klientovi. Práve kvôli týmto aspektom som sa neskôr profesijne osamostatnil a dnes ponúkam svoje skúsenosti a vedomosti klientom pod značkou ELITE FS.

Vo svojej práci sa snažím o maximálnu flexibilitu a spoľahlivosť. Keďže chápem, že nie každý si môže dovoliť kúpu nehnuteľnosti z vlastných prostriedkov, v spleti ponúk a možností financovania chcem klientovi ponúknuť odborný (a najmä čo najvýhodnejší) náhľad do tejto problematiky.

Svoj voľný čas trávim v prírode, rád na výletoch spoznávam krásy Slovenska. V prípade zlého počasia ma najčastejšie nájdete pred TV pri športových prenosoch ako je Formula 1, hokej či box.
Maroš Revický
Loan Specialist
maros.revicky@elitefs.sk
+421 907 045 763

Štatistiky
Počet článkov: 7
Priemerná čítanosť: 75
Články od tohto autora